DNA Tabou

Nasze rowery napędza pasja. Kochamy jeździć, dlatego tworzymy sprzęty, które są połączeniem lat doświadczenia, zajawki i dopracowanego designu. Jakość i profesjonalizm nigdy nie są dziełem przypadku. Stawiamy na różnorodność, wykorzystujemy sprawdzone rozwiązania, dbamy o wygląd, który wyróżnia się na ulicy. Chcemy, aby każdy, kto wybiera markę TABOU otrzymał rower, dzięki któremu jazda stanie się stylem życia.

Nasze wartości

TABOU to marka zrodzona z prawdziwej pasji, dlatego tworzymy sprzęty, na których sami chcielibyśmy jeździć. Stawiamy na różnorodność – w naszej ofercie znajdziecie rowery dla wszystkich grup wiekowych, zarówno dla początkujących, jak i zaawansowanych riderów. Design naszych ram powstaje w studio projektowym w Polsce, bo uważamy, że coś, co dobrze jeździ, musi też dobrze wyglądać. Oferujemy solidną jakość w przystępnej cenie i indywidualne wsparcie na każdym etapie: od wyboru, przez zakup po samą eksploatację naszych rowerów. Kupując TABOU wspieracie polską markę, która aktywnie angażuje się w propagowanie zdrowego stylu życia.

Jak to się zaczęło

Do stworzenia własnego brandu rowerowego przygotowywaliśmy się solidnie, bo aż przez 15 lat. Pół życia planowania i całe życie fascynacji jazdą znalazło swój punkt kulminacyjny w narodzinach marki TABOU – polskiego producenta rowerów. Wystartowaliśmy w garażu, z którego pojechaliśmy na pierwsze targi Kielce Bike Expo 2018. Teraz jesteśmy dostępni w 300 punktach w całej Polsce, a nasza sieć dystrybucji nieustannie rozwija się i rośnie.

2018
Tabou debiutuje jesienią na premierowych targach KIELCE BIKE EXPO 2018 wraz z nową kolekcją rowerów na rok 2019, na którą składają się głównie rowery cross, trekking, młodzieżowe oraz dziecięce. Zostaje ciepło przyjęta przez odwiedzających targi dealerów.
2019
Rowery TABOU są dostępne już w 70 sklepach w Polsce. Klienci doceniają dopracowany design, jakość, wyposażenie oraz ich atrakcyjną cenę.
2020
Oferta rośnie w szalonym tempie. Debiutuje całkowicie nowa kolekcja rowerów MTB, pojawiają się ultranowoczesne i lekkie rowerki biegowe dla dzieci oraz hit sprzedaży – pierwszy model roweru gravelowego GRAVO. TABOU można już nabyć w 170 punktach w Polsce.
2021
Liczba dilerów przekracza 230 punktów. TABOU jako pierwsza firma w Polsce wprowadza do sprzedaży kompletną linię rowerków dla dzieci na ramie aluminiowej – MINI i ROCKET ALU. Debiutuje GRAVO 2.0. Rośnie rodzina MTB oraz CROSS.
2022
TABOU wprowadza nową serię uproszczonych i odchudzonych o zbędne kilogramy rowerów dziecięcych i młodzieżowych LITE. Sieć dystrybucji to już 300 adresów.
2023
Wchodzimy w rowery elektryczne oferując modele KINETIC UP 1.0 W oraz 2.0 W. W ofercie pojawia się pierwszy rower typu DIRT – TABSPIN 1.0, idealny, by rozpocząć swoją przygodę na pumptracku. Rozpoznawalność marki rośnie dzięki zintegrowanym działaniom marketingowym w radio, telewizji i social mediach.
2024
Pojawia się nowa seria ultralekkich rowerków dziecięcych LITE MG o wadze już od 6 kg. Absolutny hit sprzedaży, czyli model DIRT, zyskuje drugą odsłonę TABSPIN 2.0. Marka pracuje nad nieseryjnym egzemplarzem testowym specjalnie pod kątem zawodów triathlonowych oraz ponawia kampanię promocyjną CASHBACK w radiu i social mediach.

Działamy dla was

Dzięki wiedzy i doświadczeniu możemy oferować doskonałe rowery dopasowane do każdego stylu życia i dla każdej grupy wiekowej. W naszym coraz obszerniejszym portfolio znajdziecie propozycje dla dzieci, seniorów, początkujących i profesjonalistów. Niezależnie od tego, czy poszukujecie futurystycznego roweru elektrycznego, solidnego MTB czy lekkiego rowerka dla swoich pociech, który rozbudzi w nich pasję jazdy, TABOU ma coś dla Was.

Razem jedziemy dalej!

Zaobserwuj nas @taboubikes