Bicycle,Adventurous,Tourists,Carrying,Bicycles,Over,Obstacles.,Happy,New,Year
| Autor: Redakcja Tabou

Podsumowanie sezonu 2023 i rowerowe zapowiedzi na rok 2024 Tabou

Sezon rowerowy 2023 powoli dobiega końca. To był bardzo udany i intensywnie spędzony czas na dwóch kółkach. Sporo dobrego działo się także wokół TABOU. Spróbujmy zatem krótko podsumować ostatnie miesiące i zajrzyjmy w najbliższą przyszłość marki.

Nowe modele TABOU w 2023 roku

Rok 2023 to oprócz odświeżenia całej kolekcji TABOU premiera dwóch nowych kategorii rowerów. W ofercie marki pojawiły się bowiem coraz popularniejsze obecnie modele elektryczne oraz wyczynowy rower TABSPIN do dirt jumpingu.

Rowery TABOU typu e-bike to świetna propozycja dla każdego, kto poszukuje komfortowej jazdy zarówno po mieście, jak i poza nim. W linii elektryków TABOU znalazły się jak dotąd trzy modele KINETIC UP wyposażone w mocny silnik ANANDA oraz zintegrowaną z ramą wydajną baterię GREENWAY POWER TUBE o zasięgu do 140 km. W zależności od wybranej klasy roweru napęd elektryczny osiąga moment obrotowy od 70 do 110 Nm. Do głównych zalet e-bike’ów TABOU można zaliczyć przede wszystkim bardzo wygodną ramę typu unisex o niskim przekroku, a także całą listę udogodnień:

  • 5 trybów wspomagania: ECO, TOUR, SPORT, TURBO i BOOST,
  • kolorowy wyświetlacz pokazujący stan naładowania baterii, prędkość, aktualny tryb wspomagania czy licznik kilometrów,
  • 8 lub 9 biegów,
  • mocne hamulce hydrauliczne typu V-brake lub tarczowe,
  • amortyzowany widelec z blokadą.

Wyczynówka TABOU TABSPIN to z kolei propozycja dla tych zapaleńców, którzy chcą zacząć swoją przygodę z dirt jumpingiem, czyli nieco bardziej zwariowaną zabawą na dwóch kółkach. Model ten łączy w sobie cechy dwóch kategorii rowerów: popularnych „górali” MTB do wymagającego terenu oraz typowo freestyle’owych BMX-ów stworzonych do wykonywania trików i powietrznych ewolucji. Przeznaczeniem dirta TABOU TABSPIN są wszelkiego rodzaju pumptracki i specjalnie przygotowane tory z przeszkodami. Cechy wyróżniające tego modelu to:

  • lekka aluminiowa rama,
  • amortyzowany widelec z blokadą skoku,
  • wolnobieg z 15-zębową koronką połączony z 30-zębowym blatem,
  • 26″ koła z oponami o dużej przyczepności,
  • tylny hamulec tarczowy.

Promocja CASHBACK

Ci z Was, którzy śledzili naszą kampanię sprzedażową w 2023 roku – po raz pierwszy obecną także w radiu i telewizji – lub po prostu kupowali rower TABOU w mijającym sezonie, zapewne doskonale pamiętają zakręconą promocję CASHBACK. Dzięki niej po zakupie dowolnego roweru z oferty TABOU można było liczyć na zwrot gotówki nawet do 500 zł. Akcja cieszyła się ogromnym zainteresowaniem z Waszej strony, dzięki czemu na polskich drogach, ścieżkach rowerowych i w najdalszym terenie można spotkać coraz więcej rowerzystów z paczki TABOU. 

Laur Konsumenta Odkrycie Roku 2023

Nieustannie rosnąca popularność rowerów TABOU poskutkowała także wielkim sukcesem, jakim jest zdobycie przez markę Lauru Konsumenta w kategorii Odkrycie Roku 2023. Ten jeden z najbardziej prestiżowych certyfikatów konsumenckich w Polsce idealnie podsumowuje mijający rok. Zaufanie, jakim obdarzają nas kolejne tysiące rowerzystów, jest najlepszą motywacją do dalszej wytężonej pracy i tworzenia coraz lepszych i piękniejszych rowerów.

Co czeka na Was w 2024 roku

I taki też będzie nadchodzący rok 2024 – pełen nowości, debiutów i ofert specjalnych. TABOU chce dać wszystkim jeszcze więcej radości i pretekstów do jazdy na rowerze, dlatego w głównej mierze będzie kontynuować ofensywę e-bike’ów, rozszerzając swoją ofertę o kolejne kategorie rowerów z elektrycznym wspomaganiem napędu. Do elektryków dołączą zatem modele MTB: męski BLADE 29 UP 1.0 oraz damski WIZZ 29 UP 1.0. Technologia napędu elektrycznego będzie zbliżona do aktualnego sprzętu montowanego w rowerach z serii KINETIC UP. Przy tej okazji warto zaznaczyć, że pojawi się także nowy e-bike KINETIC UP 1.0 z męską ramą

Pozostałymi nowościami będzie druga odsłona dirta TABOU TABSPIN 2.0 z widowiskowym designem i superwytrzymałością, a także kolejna linia rowerków dla dzieci z serii LITE. Tym razem najmłodsi rowerzyści mogą spodziewać się megaultralekkich maszyn z ramami magnezowymi, które są znacznie lżejsze od konstrukcji aluminiowych, a przy tym posiadają większą zdolność tłumienia drgań. Zarówno TABOU ROCKET LITE MG dla chłopców, jak i TABOU MINI LITE MG dla dziewcząt będą dostępne w przepięknych kolorach, dzięki czemu pierwsza przygoda z jednośladem będzie dla każdego dziecka magicznym doświadczeniem. 

Oprócz powyższych premier cała kolekcja TABOU 2024 zyska nowy wyróżniający design, ramy niektórych modeli zostaną nieco odświeżone, a rowery MTB przejdą drobny lifting. Ponadto w całej Polsce pojawią się kolejne punkty sprzedaży TABOU, a każdy zainteresowany marką może liczyć na nowe promocje sprzedażowe i konkursy z atrakcyjnymi nagrodami. Rok 2024 maluje się zatem w niezwykle ciekawych barwach, więc już teraz warto rozpocząć szkicowanie planów rowerowych na przyszły sezon.