Unia Europejska
pl
de
en

Blog

Najlepsze polskie miasta do jazdy na rowerze

Zwiedzanie miasta na rowerze to świetny pomysł na spędzenie aktywnego weekendu. Miejskie trasy rowerowe wiodą przez najpiękniejsze zakątki, pozwalają poznać historię i najważniejsze zabytki.

trasa rowerowa przez most

Infrastruktura rowerowa w polskich miastach jest już na tyle rozbudowana, że można poruszać się po nich bezpiecznie i komfortowo. Dlatego coraz bardziej popularne staje się zwiedzanie z pozycji siodełka rowerowego. To świetna propozycja dla tych, którzy chcą aktywnie spędzać wolny czas i zobaczyć najpiękniejsze zakątki naszego kraju. Trasy miejskie zachwycają położeniem - wiodą przez najbardziej atrakcyjne turystycznie dzielnice. Zatem warto wybrać się na rower również do miasta.

Trasy rowerowe w Warszawie

Zwiedzanie stolicy na rowerze warto zacząć od Szlaku Wisły - to 37 km bardzo atrakcyjnie położonych ścieżek rowerowych. Przejedziemy obok Łazienek Królewskich, możemy zorganizować sobie postój w jednej z modnych knajpek na Powiślu. Trasa biegnie z Powsina do Białołęki. Na granicy Puszczy Kampinoskiej możemy zmienić trasę na Kampinoski Szlak Rowerowy i dalej jechać wśród dzikiej przyrody.

Dla miłośników historii przygotowano specjalny Szlak Bitew Warszawskich - po drodze mijamy Pałac Ujazdowski i kanał gocławski. Przejeżdżamy także przez tereny najważniejszych bitew, które odbyły się w stolicy - nie tylko Bitwy Warszawskiej z 1920 roku. Jadąc tą trasą odkryjesz urokliwe zakątki dzielnic Wawer czy Praga Południe.

Jeśli chcesz odwiedzić warszawskie ZOO, zamiast stać w korkach wybierz Słoneczny Szlak Rowerowy. To świetny pomysł na wycieczkę z dziećmi - trasa jest łatwa, a po drodze jest wiele ciekawych obiektów np. Stadion Narodowy.

jazda rowerem przez warszawe

Trasy rowerowe we Wrocławiu

Stolica Dolnego Śląska kusi rowerzystów pięknie położonymi trasami i mnóstwem zabytków, które naprawdę warto zobaczyć. Jedną z najciekawszych tras rowerowych we Wrocławiu jest Szlak Architektury. Możemy na niej zobaczyć najważniejsze zabytki tego miasta. Warto zaplanować sobie więcej czasu na zwiedzanie Muzeum Narodowego i stamtąd ruszyć dalej szlakiem niezwykłych wrocławskich budowli. Czeka nas przejazd przez wiszący Most Grunwaldzki na Wybrzeże Wyspiańskiego. Prawdziwą gratką jest Hala Stulecia i Pergola - budynki, które do dziś robią ogromne wrażenie. Hala Stulecia została wpisana na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO.

Być we Wrocławiu i nie dotrzeć na Ostrów Tumski to grzech - szczególnie dla rowerzysty. Trasa rowerowa prowadzi nas na Wyspę Piasek i przez przepiękne bulwary nad rzeką - cały czas możemy podziwiać panoramę miasta. Coś pięknego!

Trasy rowerowe w Gdańsku

Wakacje nad Bałtykiem wcale nie muszą oznaczać smażenia się na plaży wśród tysięcy innych turystów. Znacznie przyjemniej jest wsiąść na rower i poznać zupełnie inne oblicze Gdańska. Szczególnie, że miasto ma ponad 700 km ścieżek rowerowych. Z pewnością znajdziesz taką, która nie będzie zatłoczona - nawet w sezonie. Warto również wspomnieć, że zarówno władze, jak i mieszkańcy Gdańska są bardzo pozytywnie nastawieni do rowerzystów.

Morską bryzę możesz poczuć jadąc trasą rowerową z Parku Brzezińskiego po Gdyński Klif. 10 km ścieżki wiodącej wzdłuż plaży to nie tylko piękne widoki i szum morza. Po drodze zobaczysz między innymi molo w Brzeźnie, Park Reagana, słynne sopockie Molo i ulicę Bohaterów Monte Cassino a także molo w Orłowie oraz Klif Orłowski.

W mieście znajdziemy sieć ścieżek rowerowych, które poprowadzą nas po kolejnych ważnych punktach miasta. Nie sposób choć na chwilę nie wjechać na Stare Miasto, którego klimat i architektura zachwycają od wieków. Odbudowane z wielką starannością po II wojnie światowej zabytki możesz oglądać z pozycji siodełka - po całym Starym Mieście możesz poruszać się na rowerze. Obowiązkowo trzeba wstąpić na ul. Mariacką i Długi Targ oraz przejechać trasą wzdłuż Motławy.

Jeśli szukasz trasy z dala od setek turystów, warto wybrać się do wiekowego Parku Oruńskiego. Jazda wśród bujnej roślinności, w ciszy przerywanej wyłącznie śpiewem ptaków pozwoli Ci się skutecznie zrelaksować i wyciszyć.

Jaki rower do jazdy po mieście?

Rower dla turysty powinien być przede wszystkim wygodny i niezawodny. To, jaki typ roweru wybierzesz jest kwestią indywidualną. Modny i wygodny rower miejski to rozwiązanie dla tych, którzy lubią jeździć głównie po asfalcie i trasach utwardzonych. Najlepiej sprawdza się na krótkich i średnich dystansach.

Bardziej uniwersalnym modelem będzie lekki i szybki rower crossowy. Pojedziesz na nim zarówno w mieście, jak i po leśnych ścieżkach. Najczęściej wyposażony w cienkie opony terenowe lub do jazdy mieszanej. Krawężniki i kocie łby pokonasz bez kłopotu.

Dla tych, którzy przemierzają wiele kilometrów na rowerze polecamy rowery turystyczne. W pełni wyposażone, zapewniają wygodną pozycję do jazdy długodystansowej i osprzęt, który daje dobre wsparcie na trasie. Dodatkowo, dzięki fabrycznie zamontowanemu bagaznikowi umożliwiają zastosowanie sakw.

Błędnym jest twierdzenie, że rower górski nie nadaje się do jazdy po mieście. Mimo iż geometria ramy jest bardziej sportowa, jest to dosyć uniwersalny rower. Kilkudziesięciokilometrowa trasa po mieście nie powinna stanowić problemu. Grubsze opony i większa amortyzacja zapewniają dodatkowo większą wygodę oraz przyczepność na wyboistych chodnikach i wysokich krawężnikach.
Przeczytaj także
Zobacz więcej
Pokaż więcej

Gdzie kupisz nasze rowery

Wszystkie typy rowerów TABOU z najnowszej kolekcji można kupić zarówno w sklepach stacjonarnych, jak i internetowych. Dzięki gęstej sieci punktów sprzedaży możemy dotrzeć do jak największej liczby zainteresowanych. Ponad sto sklepów rozmieszczonych w całej Polsce oferuje rowery objęte pełną gwarancją, a większość z nich posiada możliwość wysyłki produktu na adres kupującego. Wszelkie informacje na temat realizacji zamówień i dostępności rowerów TABOU są udzielane bezpośrednio przez wybrany sklep.

Kontakt

Skontaktuj się z nami

Wyrażam zgodę na przekazanie moich danych kontaktowych w celu nawiązania relacji biznesowej i przedstawienia oferty.
Zobacz adres
dealera

Strona przechowuje oraz uzyskuje dostęp do plików cookies w urządzeniu użytkownika. Zgoda lub brak zgody na wykorzystywanie plików cookies odbywa się za pomocą ustawień przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce Prywatności.